SVATEBNÍ
RITUÁL

…. aby vaše svatba nebyla „jen papír“

VRACÍM SVATEBNÍMU OBŘADU ÚCTU, JEŽ SI ZASLOUŽÍ

Svatební obřad vnímám jako jeden z nejhlubších okamžiků v životě páru. Rozhodnutím vstoupit do manželství říkáme jeden druhému plné ANO. Není to ani „možná“, ani „možná někdy“ … je to ANO, právě a jen tobě, právě teď. Málokdo vstupuje do manželství s tím, že se za pár let zase rozvede. V den svatby proudí láska, důvěra, naděje. Je to okamžik hluboké pravdivosti, výjimečný den, kdy intimnímu, a přece veřejně uznanému propojení muže a ženy mohou být svědky jejich rodiny, přátelé, či komunity. Ve svatební den proudí láska a naděje nejen mezi manželi, ale v celém prostoru kolem.

Svatební obřad provázím tak, aby byla uctěna vážnost a zároveň sladká lehkost tohoto aktu. Jsem si vědoma toho, že se tato událost dotýká více než dvou srdcí. Dochází k propojení rodů, k odpoutávání se od původních rodin nebo předchozích vztahů, ke změně identit, k pomyslnému pouštění mláďat z hnízda. Je to opravdu více než jen papír. A mým základním posláním je uvidět a uznat vše, co se při svatebním dni děje. A vytvořit takovou atmosféru, ve které se budou cítit vítáni a respektováni všichni, kterých se to týká.

DAGMAR PROKEŠOVÁ – REFERENCE

„Mám velkou radost, že jsme díky Šárce a otevřenosti reverenda Vlastíka mohli prožít netradiční a smysluplný svatební obřad vytvořený speciálně tak, aby měl pro nás dva a celé naše rody hluboký přesah a který zůstane v našich vzpomínkách navždy a že jsme ho mohli sdílet s rodinou a přáteli.
Šárka nás rituálem provedla s grácií a citlivostí jí vlastní.
Po čase vnímám, že měl z konstelačního hlediska také hluboký dopad i na naše původní rodiny.„

Dagmar a Marka jsem provázela obřadem, který byl propojen s oficiálním právně platným sňatkem. Spolupracovala jsem s reverendem Vlastimilem Krejčím z Unitářské církve.

JSTE JINÍ NEŽ OSTATNÍ, A STEJNĚ TAK VAŠE SVATBA

Můj svatební obřad „Tři brány lásky“ má určité pevné body, a zároveň mnoho variability. Máte přesný obraz toho, jak má vaše svatba probíhat? Během konzultací odhalíme vaše představy a přání a já vám navrhnu rituál šitý na míru. Budu brát v potaz vaše hodnoty a rodinné tradice, společně vznikne další výjimečný den, který se takto ještě nikdy neodehrál a už nikdy neodehraje – je totiž JENOM VÁŠ. Něco vám možná nedoporučím, nebo dokonce úplně rozmluvím.
Uvidíte, rozhodnutí je samozřejmě na vás!

PETR KOCH A MONIKA BERÁNKOVÁ – REFERENCE

Co se pro vás po obřadu změnilo?
Cítili jsme, že jsme se jako partneři posunuli do hlubšího propojení ve vztahu a úcty jeden k druhému. Díky rituálu jsme pak dozráli k dalšímu životnímu kroku a to byla oficiální svatba o rok později. 

Jak na obřad reagovala vaše rodina?
Rodiny nám to přály a těšily se z toho, že jsme si plnili naše přání. Byli překvapeni, že i takto se dá vytvořit partnerský rituál. 
A byl to pro nás důležitý mezník na naší partnerské cestě a děkujeme, že jsi nás provázela.

Petr a Monika si zvolili svatební rituál bez oficiální platnosti, nechtěli klasickou svatbu. Po rituálu se cítili tak propojeni, že přesně za rok se nakonec vzali i úředně.

CO MŮŽETE OČEKÁVAT

Můj svatební obřad „Tři brány lásky“ má určité pevné body, a zároveň mnoho variability. Máte přesný obraz toho, jak má vaše svatba probíhat? Během konzultací odhalíme vaše představy a přání a já vám navrhnu rituál šitý na míru. Budu brát v potaz vaše hodnoty a rodinné tradice, společně vznikne další výjimečný den, který se takto ještě nikdy neodehrál a už nikdy neodehraje – je totiž JENOM VÁŠ. Něco vám možná nedoporučím, nebo dokonce úplně rozmluvím.
Uvidíte, rozhodnutí je samozřejmě na vás!

RICHARD KUBEČKA – REFERENCE

Rituál pro mně byl mnohem důležitější než svatba, protože jsem u něj mohl vnímat svůj vnitřní prostor a to jak skutečně cítím naše vzájemné propojení.

Svěřit vedení rituálu Šárce byla ta nejlepší volba, protože je to velmi citlivá žena. Byla skvěle propojená s tím co se právě odehrává , takže jsem se ani chvíli necítil pod tlakem. Všemu, co bylo třeba, dopřála dostatek času..

Rituál bych doporučil všem. 🙂 Těm kteří mají rádi duchovno a rituály, tak pro ty je to jedinečná příležitost procítit a prožít propojení se svým milovaným. Pro ostatní vlastně taky a jako bonus u toho můžou ucítit i sami sebe. 🙂

Richard a Živa měli dva obřady – první rituální s přáteli, který jsem provázela já. Za týden pak rodinný oficiální svatební úřad s oddávajícím z matriky.

JAK VNÍMÁM PARTNERSTVÍ

„Základnou pro skutečně rovnocennou, dospělou a zralou formu vztahu je LÁSKA. Láska, jež není očekávána od toho druhého, láska, jejíž zdroj již není mimo nás. Láska, která je v nás, v našem srdci. A když je láska skutečně v našem srdci, když se tam opravdu usadí, může svobodně proudit a naplnit nás, a propůjčit našemu vztahu sladkost, pravdivost a posvátnost.

A láska vyžaduje přijetí reality takové, jaká je. Přijetí sebe takového, jaký jsem. Přijetí partnera takového, jaký je. Skrze toto přijetí a souhlas s tím, co JE, vzniká SVOBODA.
A ve svobodě láska může proudit.“

 – O LÁSCE A SVOBODĚ – Inspirováno Wilfriedem Nellesem

 

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ MĚ?

Mám bohaté zkušenosti s provázením svatebními i jinými rituály.

Rozumím odlišným potřebám novomanželů a rodinných příslušníků.

Umím získat důvěru i u rodičů a prarodičů.

Svatební rituál jsme s manželem prožili a dodnes z něho čerpáme.

NEBUDE TO NUDA!

Dokážu provést situací, která je emočně náročná. Nezaleknu se, když se něco děje.

Pomohu vyřešit situace, ve kterých páry zatím nenašli shodu.

Ke každému páru přistupuji individuálně.

Mám vzdělání a odbornost, používám různé techniky a metody dle aktuální potřeby.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Uvažujete o svatebním rituálu, ale nejste si jistí?
Zanechte mi svůj kontakt, ozvu se vám.
První telefonická konzultace je zdarma. 
Probereme vše, co je potřebné k vašemu rozhodnutí. 

Email: info@sarkanovakova.com
Telefon: 777 246 812

NAPIŠTE MI