SVATEBNÍ RITUÁL – REFERENCE

„Rodiny nám to přály a těšily se z toho, že jsme si plnili naše přání. Byli překvapeni, že i takto se dá vytvořit partnerský rituál.  A byl to pro nás důležitý mezník na naší partnerské cestě a děkujeme, že jsi nás provázela.“

Petr KOCH A Monika BERÁNKOVÁ

Petr a Monika si zvolili svatební rituál bez oficiální platnosti, nechtěli klasickou svatbu. Po rituálu se cítili tak propojeni, že přesně za rok se nakonec vzali i úředně.

 

„Jsem nesmírně vděčná, že jsme na Šárku narazili. Dlouho jsme hledali způsob, jak mít svatbu opravdu jedinečnou a hlubokou, a její svatební rituál přesně splnil vše, po čem jsme toužili. Všichni byli překvapení, jak krásná svatba může být.“

Kateřina Sedláčková

„Trochu jsem se bál, jestli to nebude moc„ezo“. Po první schůzce se Šárkou jsem se uklidnil a začal se opravdu těšit. Umí na vše najít ta správná slova. “

Honza Sedláček

 

Svatební rituál pro Honzu a Kateřinu proběhl na louce Statku Háječek. Po rituálu hosté vytvořili špalír, kterým snoubenci prošli asi 200 metrů k svatební bráně, kde čekal starosta obce a završil rituál úředním sňatkem.

 

„Mám velkou radost, že jsme díky Šárce a otevřenosti reverenda Vlastíka mohli prožít netradiční a smysluplný svatební obřad vytvořený speciálně tak, aby měl pro nás dva a celé naše rody hluboký přesah a který zůstane v našich vzpomínkách navždy a že jsme ho mohli sdílet s rodinou a přáteli. Šárka nás rituálem provedla s grácií a citlivostí jí vlastní. Po čase vnímám, že měl z konstelačního hlediska také hluboký dopad i na naše původní rodiny.„Rodiny nám to přály a těšily se z toho, že jsme si plnili naše přání. Byli překvapeni, že i takto se dá vytvořit partnerský rituál.  A byl to pro nás důležitý mezník na naší partnerské cestě a děkujeme, že jsi nás provázela.“

Dagmar Prokešová

Dagmar a Marka jsem provázela obřadem, který byl propojen s oficiálním právně platným sňatkem. Spolupracovala jsem s reverendem Vlastimilem Krejčím z Unitářské církve.

 

“Rituál byl pro mě přesně takový, jak jsme ho potřebovali. V místě které jsme si vybrali, a cítili jsme z něj sílu…na louce v otevřeném údolí kousek od našeho domu. Spojeni s přírodou a obklopeni přáteli a rodinou.
Rituál mi naplnil záměr toho, že svatba se stala vědomým přechodem do jiné fáze života.”

Kateřina Pašková Janatová

Rituál pro Kateřinu a Ondru jsem vedla na jejich oblíbené louce za domem. Poté se všichni přesunuli do nedaleké restaurace na hostinu, kam přijeli zástupci matriky a oficiálně potvrdili jejich sňatek. 

„Svatební rituál pod vedením Šárky předčil veškerá naše očekávání. Dlouho jsme pátrali po osobnější formě svatebního obřadu a rituál byl přesně to, co jsme hledali. Díky rituálu jsme si jak my, tak naši svatební hosté uvědomili, co všechno se tímto společným krokem v životě snoubenců mění. Šárka nás celým životním mezníkem perfektně provedla. Díky Šárce se pro nás naše svatba stala opravdu nezapomenutelným zážitkem, a to nejen pro nás, ale i pro naše blízké. Moc tímto děkujeme!
P.S. Přidanou hodnotou rituálu jsou také schůzky s Šárkou, které fungují i jako menší párová terapie.“

Manželé GRULICHOVI

Patricii a Petra jsem provázela 90 minutovým rituálem. Součástí bylo velmi vřelé a dojemné rodinné setkání před obřadem. Po rituálu jsme přešli pár kroků ke svatební bráně, kde čekali zástupci matriky. Ti ihned právně stvrdili nové manželství a vše se tak oehrálo v jeden den.

 

 

„Obřad byl velmi příjemnou, a zároveň intenzivní událostí pro mou rodinu. Šárka dokázala vytvořit harmonickou a otevřenou atmosféru, která postupně každého vtáhla do dění. Hosté si užili uvodní povídání „co mně spojuje se ženichem/nevěstou“, které otevřelo prostor a spojilo svatebčany. To mi umožnolo cítit podporu rodiny, a zároveň zažít také vykročení do nového společného společného života se ženou. „

Radek Kaňa

Radek a Adéla se vzali za Covidu na úřadu, bez rodiny a přátel. Přáli si ale tento životní milník v hloubce prožít a oslavit s přáteli. Svatební rituál tedy proběhl několik měsíců po úřední svatbě. 

 

SVATEBNÍ VYZNÁNÍ

Plánujete klasickou svatbu a chcete něco navíc?
Zařaďte do obřadu krok navíc: vaše jedinečné svatební vyznání.