UMÍME UCTÍT SVOU PRAVOU VELIKOST? A PROČ BYCHOM MĚLI – NEBO NEMĚLI?

Podělte se o to, co již umíte. Čím vším jste již prošli, co jste se naučili, co vám již jde. Uvědomte si, a dejte najevo, že už nejste žádný začátečník. Že toho už opravdu máte mnoho za sebou, z čeho teď můžete čerpat. “ Takto jsem ve čtvrtek vyzvala účastníky naší podpůrné skupiny Báječný rok 2022, aby zahájili své prohlášení o vizi.

Abychom své kvality mohli veřejně prohlásit, je potřeba je nejprve uvnitř sebe uznat a uctít.

Ukázalo se, že to pro mnohé není vůbec jednoduché. S odvahou se podívat a opravdu uvidět celou tu cestu, kterou jsme prošli. Uznat svůj pokrok, schopnost tvořit dobro, sílu projít skrze bolest a překážky. Přiznat si ty spousty kvalit a úspěchů, díky kterým jsme právě tam, kde teď v životě jsme. Když jsme tohle udělali, a o své kvality přiznali nahlas, běhal mráz po zádech a kapaly slzy z očí. Jak těm, co sami sebe uznávali, tak těm, kdo byli tomuto uznání svědky.

Když se pozorně podíváme, je nám jasné, že KAŽDÝ Z NÁS MÁME CO UCTÍT. Někdy se ale bojíme uznat svou pravou velikost. Možná nám říkali „nechlub se nepředváděj se“, možná jsme uvěřili, že jsme neschopní a nestojíme za nic, a nikdy z nás nic nebude. Možná se bojíme, že v naší velikosti nebudeme přijati a zůstaneme na světě sami. Možná si myslíme, že pokora je v tom se sklonit a zůstat malý.

Ale co když PRAVÁ POKORA SPOČÍVÁ V TOM PŘIJMOUT SVOU PRAVOU VELIKOST? Nedělat se ani větším, ani menším, než ve skutečnosti jsem?

Přijetím své velikosti projevujeme pokoru samotnému Životu. Říkáme mu: „Děkuji za tvé dary, já je přijímám a nebudu jimi plýtvat. Jsem si jich vědom, uctím je, a využiju je, tak jak nejlépe dovedu. Pro dobro své, druhých, i jako uctění Života samotného.“

Já v tom cítím obrovskou sílu. Co v tom cítíte vy?
A říkám si, jaké by to bylo, kdybychom tohle udělali všichni?
Kdybychom se bez souzení podívali, a viděli tu velikost v každém člověku, kterého potkáme?

S láskou Šárka

Ps. Cílem komentářů je sdílení zkušeností a vzájemné obohacení. Nerespektující, útočné a nenávistné příspěvky sem prosím nedávejte, jdou proti hodnotám tohoto prostoru. Děkuju!

VYJASNĚTE SI OTÁZKU, KTERÁ VÁS TRÁPÍ

STÁHNĚTE SI 20-MINUTOVOU MEDITACI, KTERÁ VÁM POMŮŽE NALÉZT ODPOVĚĎ NA JAKOUKOLI PALČIVOU OTÁZKU.